X
  • No products in the list
X
  • No products in the list

Framery – töö ja kontori disainitrendid 2024

Framery O kabiin

Kuidas töö tulevikus välja näeb? Meie partner Framery jagab 2024. aastaks suundi oma iga-aastases töötrendide ja -disaini aruandes.  Kontorikujundus on muutumise teel. Seoses kaasaegse töö vajaduste ja suhtumise muutumisega, jätkavad kontorid muutumist ja kohanemist töötaja vajadustega.

2024. aasta olulisemad suunad

  1. Kontor peab keskenduma kaasaegse töö põhitõdedele, mis hõlbustavad tõhusat tööd
  2. Kõikjal kontoris on tähelepanu segavad tegurid
  3. RTO (Return to Office) korraldused jäävad minevikku
  4. Suurem paindlikkus kontorikujunduses
  5. Fookuspinnad ja -ruumid on kontorikujunduse trend nr 1
Framery 2Q

Kontorikujunduse tulevik

Bürookujundus suunab rõhu põhitõdedele, mis hõlbustavad tõhusat tööd. Toetava kontori idee nihkub töötajate põhivajaduste poole. See tähendab, et kontorid peavad pakkuma fookusruume, kus inimesed saavad kontorist telefonikõnesid vastu võtta ja videokoosolekutega liituda. Töötajad nõuavad hästi läbimõeldud ruume, mis rahuldavad kontsentreeritud tööd. Need ei ole pelgalt mugavused – need on olulised tööriistad, mis võimaldavad tootlikkust ja heaolu. Kui need ebaõnnestuvad, sünnib tööruum, mis ei toeta tööd. Eesmärk on luua ruume, mis toetavad keskendumist, mitte ei häiri seda.

Töö tulevik

Kaugtöö eelistamine peegeldab ausalt paljastava tõe büroopinna hetkeseisust. Tähelepanu segavate teguritega tegelemisel toimub mõttemalli muutus.  Seda kõike atraktiivsema töökogemuse kasuks. 2024. aastal hakatakse nõudma ka paindlikkust kui läbirääkimatut õigust, kusjuures rõhk on tööle keskendumise pindade pakkumisel.

Kaasaegse töökoha tulevik

Büroopinna kujundus ja selle pakutavad kogemused peaksid inspireerima kohalviibimist, mitte sisendama sundust. Kui kontorikujundus töötajaid loomulikult ei köida, siis ei aita isegi kõige rangem käsk. 
Privaatsusprobleemide lahendamine ei ole enam töötajate mure. Tööandjad peavad suunama fookuse üksikisikult hoopis infrastruktuuridele, milles nad tegutsevad. See tähendab, et nad peavad pakkuma privaatseid ruume, kus inimesed saavad liituda virtuaalsete koosolekutega, võtta vastu telefonikõnesid ja teha koostööd isiklikult, häirimata ümbritsevaid inimesi.

Ruumid, kus segajad on minimaalsed ja inimesed saavad tööd teha, on kontori jaoks võtmetegur – mitte ainult meeldiv boonus. Kui tööruum ei toeta keskendunud töötamist, pole vahet, kui suurepärased on teised ruumid.

Framery Q Meeting Maggie

Loo kontor, millest ei saa keelduda

Kontorikujundus on muutuste ristteel. Kontor ei ole pelgalt füüsiline koht – see on pidevalt arenev ökosüsteem. Kontoreid tuleb hakata nägema meeskonna võrdse osana. See tähendab paindlikke ja kättesaadavaid ruume, kus inimesed saavad keskenduda asjadele, mis tegelikult olulised. Ja muutke kontor kohaks, kus inimesed saavad asju ajada. 

Võta Interaga ühendust, kui soovid luua kontorit, millest ei saa keelduda! 

Inglisekeelset Framery.labs raportit saab lugeda siit: 

Allikas ja pildid: Framery.

Jaga postitust: