X
  • No products in the list
X
  • No products in the list

Ajalugu

AS Intera algusaeg ulatub 1990ndate algusesse, sest peame oma eelkäijaks IT-firmat AS Datel. Datel alustas tegevust 1990. aastal peamiselt arvutisüsteeme ja -tarkvara pakkuva ettevõttena, millele lisandus kõrval haruna ka mööbli ja muu büroosisustuse müük. Peamiseks partneriks sai Soome büroomööbli valmistaja Martela, kelle tooteportfelli abil saavutati kümne tegevusaasta jooksul Eesti büroosisustuse turul märkimisväärne positsioon. 
Sajandivahetuseks oli tegevus sedavõrd laienenud, et osutus mõistlikuks Dateli mööbliosakonna baasil iseseisva kvaliteetset büroosisustust müüva ettevõtte loomine.
Intera asutamisotsus võeti vastu 2000. aasta detsembris ning järgmise aasta aprilliks oli kogu sisustusalane tegevus emaettevõttest üle toodud.

Dateli müügisalong Tallinnas Endla tänaval
Büroosalong Tallinnas Pärnu maanteel

Intera koduks sai suusavabriku Dünamo endine tootmishoone Pärnu maanteel, kus järjepidevalt tegutsedes on aasta-aastalt laienenud nii meie tootevalik kui turuosa. 

2008. aastal lisandus koostööpartnerite hulka maailma suurim büroomööblitootja Steelcase (kaubamärgid ja partnerid Steelcase, Coalesse, Orangebox, Officebricks, Established & Sons, Viccarbe). Aasta hiljem hakkasime müüma Saksa funktsionaalse luksusmööbli valmistaja Walter Knoll tooteid. Alates 2016. aastast on Intera Šveitsi disainmööblitootja Vitra ainus ametlik esindaja Eestis. 

Tänaseks on Interast kasvanud üks suuremaid büroosisustuse maaletoojaid ning müüjaid Eestis. 

Täpsema ülevaate meie esindatavatest brändidest leiab siit intera.ee/brandid

2017. aasta oktoobrist on meil Tallinnas kaks müügisaali. Lisaks Pärnu mnt 160d Büroo- ja avalike ruumide salongile avasime siis Kodusalongi, aadressiga Promenaadi Majad, Poordi 3.

Kodusalong esindab juba varasemast tuttavatele disainbrändidele (nagu Vitra, Artek ja Walter Knoll) ka teisi väiksemaid mööbli ja -aksessuaaride valmistajaid, mis kõnetavad eriti kodude sisustajaid ja disainihuvilisi. 

Kodusalongist on ühtlasi saanud ka näitusepind, mille seintel eksponeeritakse Eesti kunstnike ja fotograafide teoseid nende ootuspärases keskkonnas – 

Kodusalong Tallinnas Poordi tänaval