X
  • No products in the list
X
  • No products in the list

Meeskonnalugu

Intera AS ainulaadse huumorimeelega meeskonda seob enim usaldus ning vastastikune austus. Tööaeg on paindlik ning tänu mõistvale juhile on tööõhkkond pingevaba. Töötajate motivatsiooni hoiab kõrgel lisaks veel ka müüdavate toodete kvaliteet.

„Väga hea on müüa tooteid, mille kvaliteedis ei pea kahtlema. Teadmine, et klient ei pea meis kunagi pettuma, on juba omaette motiveeriv,“ sõnab turundusjuht Fred. Enda sõnul on mees ettevõtte Hunt Kriimsilm, kes tegeleb nii müügi, turunduse kui ka kõige muu vajalikuga. Interasse sattus ta aga juba 18 aastat tagasi, seega on ka omajagu aega olnud erinevaid ameteid harjutada. Enne ettevõttesse tööle tulekut sai Fred ühel päeval ootamatult kõne enda klassivenna isalt, Intera omanikult Andreselt. Andres küsis: „Kas sa joonestada oskad?“ Fred meenutab end vastavat: „Kui kaua on aega õppida?“ Õnneks joonestamist õppima mees ei pidanudki. Tema ees avanes hoopis teistsugune väljakutse, vaheseinte müük. Fred mäletab oma esimest tööpäeva selgelt. Tööle saabudes kohtus ta laua taga istuva meesterahvaga, kes lausus järgmised sõnad: „Siin on Exceli tabel. Siit saad töövahendeid. Turg on Sinu.“ Ja töö saigi alata. Esialgu oli väljakutseid palju. Selgus, et vaheseinte müük on pingeline amet, kuid hakkama Fred sellega siiski sai. Tõelise Eesti mehena, nokitses ta esimesed 3-4 aastat tõsiselt laua taga omaette, siis aga hakkas ka teistele avanema. Nüüdseks võib julgelt öelda, et introverdist on saanud ekstravert. Meeskonnas töötavad inimesed on küll kõik väga erinevad, kuid koostöö sujub lennukalt. Ettevõtte juures hindab Fred veel vabadust ning ka usaldust, mis sellega kaasas käib. „Saan oma tööd teha selliselt nagu tunnen, et on õige ja hea,“ kirjeldab ta.

Tööaja paindlikkust ning usaldust hindab ka büroosalongi juhata Ruth, tuues välja isikliku elu ning tööelu vahelise tasakaalu olulisuse. „Interas ei loe keegi tunde. Inimesi ei suruta jõuliselt sinna, kus nad olla ei taha.  Õhkkond on hea ja meeskond on lähedane. Kogu see kooslus toimib,“ iseloomustab Ruth ettevõttes töötamist. Naine on üks staažikamaid töötajaid ning oma 21-aastase karjääri jooksul ettevõttes on ta korduvalt tõdenud, et rohi kuskil mujal kindlasti rohelisem ei ole.  Ruth on lõpetanud kunagise Tallinna Pedagoogilise Instituudi kunsti, joonestamise ning käsitöö erialal. Praeguses ametikohas tunneb ta, et saab oma omandatud oskusi ka ära kasutada. Lisaks hindab ka tema pakutavate toodete kvaliteeti kõrgelt ning on uhke, et saab neid klientidele pakkuda. „Tööd tehes ma ei tunne, et ma klientidele otseselt midagi müüks. Pigem saan keskenduda kliendi probleemide tuvastamisele ning seejärel ka lahenduste pakkumisele,“ kirjeldab naine oma igapäevatööd.  Ruth toob eraldi välja veel ka ettevõtet esindavate väärtustena: mõistva suhtumise, usalduse ja inimlikkuse, mis kõik klapivad tema omadega. Kindlasti on ka need oluliseks põhjuseks, miks ta Interas nii kaua püsinud on.

Ulatusliku ja mitmekülgse kogemustepagasiga projektijuht Martin tuli ettevõttesse viis aastat tagasi läbi värbamisettevõtte. Tol hetkel otsiti müügikonsultanti ning mees otsustas ettevõttele võimaluse anda. Värbamisprotsess kulges kiirelt ning juba üsna pea leidiski Martin end Intera töökast kollektiivist. Sisseelamisel näitas ta ise üles initsiatiivi õppimaks lühikese aja jooksul võimalikult palju. Nimelt käis ta erinevate kolleegide juures küsides neilt küsimusi, et saada suurt pilti protsessidest ning elada seeläbi ka kiiremini sisse. Martin hindab vabadust, paindlikkust ning meeskonda ning lisab: „Meie tooteid on hea müüa, kuna kvaliteedis ei pea klient pettuma.“

„Minu jaoks on äärmiselt tähtis aus ja vahetu kommunikatsioon juhi Andresega. Tunnen, et mind usaldatakse,“ kirjeldab paigaldusjuht Heigo enda jaoks olulist. Tal on pikaajaline kogemus transpordivaldkonnas. Kui ta neli aastat tagasi ettevõttesse värvati, siis oli mööblivaldkond tema jaoks täiesti uudne. Kui Heigost paigaldaja sai, siis hüppas ta sisuliselt pea ees tundmatus kohas vette. „Mõtlesin, et peab proovima, mis mul ikka kaotada on,“ meenutab Heigo. Paigaldajate meeskond osutus tõeliselt abivalmiks ning seega sujus ka sisseelamine liigsete pingeteta. Praegu on Heigo tehtud otsusega rahul  ning lisab, et tegelikkuses ei olegi millegi üle nuriseda. 

Intera meeskonna värskeim liige Rutt on ettevõttes töötanud seitse kuud. Idee ettevõttesse kandideerida tuli tal tööportaalis kuulutust nähes.  Tundes, et eelnevas ametikohas olid väljakutsed end ammendanud ning edasist arengut ta ei näinud, otsustaski Rutt kandideerida. Ta tunnistab, et erilisi ootusi esmalt ei olnudki, kuid juba töövestlusele järgneval õhtul sai ta kõne pakkumisega.  Kuna Rutile meeldib end proovile panna, siis ametikoha vastu võtmisega ta ei viivitanud. Ruti näol on tegu naisega, kellel on väga palju erialaseid teadmisi. Töötanud on ta nii ehitustehniku, projektijuhi, logistiku, sisekujundaja kui ka tekstiilidisainerina. Hetkel saabki ta oma huvid tööga ühendada. Ambitsiooni Rutil jagub, seega asub ta kindlal sammul koos meeskonnaga turgu vallutama.

Intera AS tiimi ühisteks väärtusteks on: tööaja paindlikkus, head töötingimused, sõbralik ning toetav kollektiiv, kvaliteetsed tooted, rutiinivaba töö ning imelised kliendid, kes teavad, mida tahavad.