X
  • No products in the list
X
  • No products in the list

Gesture: ilmselt maailma parim töötool

Alates sellest, kui 1841. aastal Liverpoolis esimene sihtotstarbeline büroohoone valmis, on töö iseloom mitmeid kordi kardinaalselt muutunud, seda nii individuaalse töökoha kui ruumipaigutuse aspektist. Viimased kaks-kolmkümmend aastat on näinud töölaual olevate esemete kahanemist ning nende funktsioonide koondumist erinevas mõõdus kaasaskantavatele ekraaniga seadmetele.

Kui nutiseadmete pealetung on muutnud seda, mil moel me töötame, on ainult loogiline, et muutuma peavad ka meie tegevusi toetavad abivahendid muutuvad koos tööga. Kui kontorilauad on ajas kahanenud ja mootoriga tõstesüsteemide tulekuga omandanud võime toetada meid kasvust sõltumata ja nii istudes kui seistes, siis töötoolide areng on seisnud märksa keerukamate väljakutsete ees.

Töötool on oma olemuselt justkui protees – miski, mis peab kasutajat toetama kõikvõimalikes tööpäeva jooksul ette tulevates poosides. Lisaks tehnoloogia arengutega kaasnevatele muudatustele on ka eri generatsioonidel erinevad töö – ja seega ka istumisharjumused. Nii otsustas maailma suurim büroomööbli valmistaja Steelcase uue töötooli väljatöötamist alustada istujate jälgimisest ja nende vajaduste väljaselgitamisest. Üheteistkümnes riigis jälgiti kahe tuhande inimese istumisharjumusi ning jõuti üheksa erineva asendini, mida tänased töötoolid ei toeta. 

Kui esmapilgul võivad mõned asendid tunduda kas kunstlikud või töötamisega seostamatud, siis Steelcase uurimisrühm tuvastas kõikide pooside tausta uurides kaks peamist asjaolu: esiteks on just nutiseadmete tulekuga muutunud töö füsioloogia – kui traditsiooniline kontoritool on disainitud toetama ühte asendit ja seega ka ühte kindlat tegevust, siis tänane mitme seadmega mitut erilaadset tegevust nõudev töö vajab tooli, mis neid eripalgelisi vajadusi rahuldaks. Teiseks on muutunud töö sotsioloogia – üha enam vahelduvad individuaalset lähenemist ja koostööd vajavad tegevused, millega kaasnevad ka erinevad istumisasendid.

Nii on Steelcase värskeim tippmudel Gesture varustatud kasutaja keha ja istumisasendiga kohanduva seljatoega ning igas suunas reguleeritavate käetugede abil on toetatud kõige erinevamad tegevused, olgu kasutuses siis laua-, süle- või tahvelarvuti. Laiem iste ja käetugede seljatoele lähemale viidud kinnitus lubavad meeskonnatöö situatsioonides toolil istuda külg ees ning igakülgselt seatav peatugi hoiab istuja pilgu valitud ekraanil valitud istumisasendist hoolimata.

Tule tutvu tooliga meie Pärnu mnt 160D salongis või küsi pakkumist intera@intera.ee

Jaga postitust: