X
  • No products in the list
X
  • No products in the list

Fauteuil Direction

Disain: Jean Prouvé, 1951

Lisainfo

Bränd

Disainer

Bränd

Disainer

Kirjeldus

Hollandi moebränd G-Star Raw leidis enda jaoks väljendusviisi Jean Prouvé disainides – esemete kaudu, mis on range konstruktsiooniga, kuid siiski mingitmoodi luulelised. Prouvé RAW nimeline kollektiivselt valminud mööblisari sai alguse 2011. aastal Vitra ja G-Star Raw koostööst. Sarjale nime andnud Jean Prouvé oli Prantsuse disainer, keda iseloomustas konstruktiivne loogika ja range ausate tööstuslike materjalide kasutus. See oli G-Star Raw teadlik otsus sisustada oma ruumid Jean Prouvé 70. aasta taguste disainidega, mis algselt sisustasid hoopis Prantsuse ettevõttete ja ülikoolide ruume.

Koostöös Prouvé perekonnaga tõi Vitra need disainid üle tänasesse päeva ja kohandas need tänapäevaste vajadustega, värvide ja detailide üle otsustas G-Star Raw. Valmisid ühe ja kahe inimese töölauad, konverentsilauad, kontoritoolid ja palju muud – kõik eksklusiivselt G-Star Raw kasutuseks. Uue Prouvé RAW Office Edition kontorimööbli sarjaga on need tehtud kättesaadavaks ka teistele soovijatele. Industriaalse maiguga sari kaunistab nüüd digitaalajastu kontoreid. Sari ja selle valgustuselemendid on erikollektsioonina saadaval 2016. aasta lõpuni.

Fauteuil Direction tugitool on saadaval nii nahk- kui ka kangaskattega ning sobib ideaalselt sarja ülejäänud toodetega. Fauteuil Direction on eriliselt sobiv tool kas pidulikuma söögilaua äärde või tugitooliks kodukontorisse. Fauteuil-sarjas on teisigi silmatorkava siluetiga toole. Puidust käetoed, metallist tooli raam ja pehme seljatoe ning istme polsterdus annavad kokku väga mugava istumiskogemuse.

Fauteuil Direction Pivotant on töötool, mille korral on selge, et see pärineb oma esteetika poolest teisest ajastust, ent teisalt ei mõju see mingil juhul vanamoodsalt või aegunult. See on tooli autori Jean Prouvé toodetele omane; tooli sünd jääb 1951. aastasse, ent arhitekti ja insenerina on selle kavandamisel lähtutud funktsionaalsusest ja pikaealisusest. Terasest nelikjalal asetsev töötool on õige kaldeasendi saavutamiseks reguleeritav istuja pikkuse ning kehakaalu järgi. Lisamugavust annab tavalisest pehmem istmepolsterdus.

Tooli viimistlusmaterjalid on kas tekstiil või nahk ning seda mitmes eri värvitoonis.

Lisainfo

Bränd

Disainer

Tooteleht

PDF 639 KB

CAD - SKP

ZIP 1 MB

CAD - DWG

ZIP 433 KB