X
  • No products in the list
X
  • No products in the list

Akustikaseminar koostöös BuzziSpace ja Hektor Lightiga

3. mail kogunesid Intera büroomööblisalongis 4 tegusat osapoolt – Intera, Hektor Light, BuzziSpace, sisearhitektid – et arutleda kontorite ja koostööruumide akustika teemadel.

Meil oli rõõm salongis tervitada Turu Rakenduskõrgkooli ehitusliku keskkonna uurimisrühma juhti Valtteri Hongistot, kelle ettekanne kattis teemasid nagu müra tähtsus, ruumi akustika mõõtmine ja akustilise disaini juhised ja tulemid.

Valtteri Hongisto, DSc on lisaks dotsent Aalto ja Turu ülikoolis. Hongisto on avaldanud rohkem kui 150 teadusartiklit ja juhendanud 6 doktoranti. Alustas oma karjääri Soome Töötervishoiu Instituudis. Tema fookuses on töömüra kontroll ja püsivaks uurimisvaldkonnaks avatud planeeringuga büroode ruumi akustika. Praeguses Turu Rakendusülikoolis on loodud laborid, mis võimaldavad katsetada löögiheliisolatsiooni. Viimased projektid käsitlevad puitpõrandate heliisolatsiooni tajumist ja ruumiakustika mõju töötajatele.

Seejärel said sõna akustiliste sisustuselementide ja valgustite tootja BuzziSpace müügijuht Olga Vasilyeva, Baltikumi juht Jelena Sidorova ning akustikainsener Richard Ellerbeck. Nad jagasid olulist infot nii BuzziSpace akustilise mööbli ja valgustite kasutamise kohta kui andsid ülevaate teoreetilistest mõistetest, tehnilisetest ja füsioloogilistest andmetest akustika kohta.

BuzziSpace on akustikat parandavate sisustustoodete ja valgustite valmistaja. Tooted on kõrge akustilise suutlikkusega, võimalikult paindlikud ehk kasutatavad nii kodus kui kontoris. Akustilise suutlikkuse ja paindlikkuse osas on BuzziSpace valikus erineva kasutusotstarbe ja – kohaga tooteid, mille testitulemused näitavad küllalt head helisummutusvõimekust vahemikus 250-5000 Hz.

Loodussõbralikkuse vallas on Buzzispace toodete valmistamisel jõudnud punkti, kus kasutatavad kattematerjalid BuzziFelt ja BuzziFabric on täielikult valmistatud taaskäideldud toorainest, esimesel juhul töödeldakse PET-plastik ümber vildiks, BuzziFabric puhul on aga tegemist ümbertöödeldud villast valmistatud kangaga.

BuzziSpace mööblit toob maale Intera ja valgusteid esindab Hektor Light.

 

Täname kõiki osalejaid ning uute kohtumisteni!

Jaga postitust: