X
  • No products in the list
X
  • No products in the list

Eames Fiberglass Armchair LAR

LAR – Lounge (L) height Armchair (A), on Rod (R) base

Charles & Ray Eames, 1950

Lisainfo

Disainer

Bränd

Garantii

Erakliendile: 10 aastat; ärikliendile: 2 aastat

Bränd

Kirjeldus

Disaini suurkujude Charles ja Ray Eamesi poolt loodud plastik-toolid on ühed tähtsamatest leiutistest kogu mööblitööstuse ajaloos. Esimene esitlus toimus 1948. aastal Moodsa Kunsti Muuseumis, kus korraldati kuluefektiivse mööbli disainivõistlust ning turule ilmusid need 1950. aastal kahes versioonis; tugitooli ja tavatooli kujuga. Tegu oli esimeste masstoodetud plast-toolidega ning disainitandem oli tulnud lagedale täiesti uut tüüpi mööbliga – multifunktsionaalne tool, millel saab toolipõhja kombineerida mitmete eri tooli jalgadega. Nüüdseks on sedalaadi mööbel ülemaailmselt levinud. Esimesed toolipõhjad loodi juba 1950. aastal ning võimaldasid istumist eri asendites.

LAR tool näib olevat autorite eriline meelistoode, kuna seda kohtab tihti fotodel nende kunagisest kodust ning toole on paigutatud nii aeda kui siseruumidesse. Sellest on olemas ka polüpropüleenist versioon.

Tool on kompaktne ja sobitub ka väiksemasse ruumi. Eri värvitoonides saab valida nii tooli jalgu kui toolipõhja ning valikus on ka polsterdatud istmeosaga mudel.

Lisainfo

Disainer

Bränd

Garantii

Erakliendile: 10 aastat; ärikliendile: 2 aastat

Brošüür - Eames Fiberglass Chairs

PDF 4.27 MB

CAD - SKP

ZIP 4 MB

CAD - DWG

ZIP 1 MB