X
  • No products in the list
X
  • No products in the list

Jioni

Lisainfo

Bränd

Disainer

Bränd

Disainer

Kategooria Sildid ,

Kirjeldus

Tekstiilidisainer Helmut Scheufele koostööst saksa luksusbrändiga Walter Knoll on sündinud vaibakollektsioon, milles elavad edasi Aafrika erinevad mustrid.

Kuigi vaipade valmistamiseks on ka lihtsamaid ja kiiremaid võimalusi, oli Walter Knoll algusest peale seisukohal, et loodusest inspireeritud vaibad peavad olema kootud traditsioonilisel meetodil käsitsi oma ala parimate meistrite poolt. Nii oli Nepal loomulik valik – selle Hiina ja India vahel paikneva mägise riigi kudujad on tuntud oma kõrge kvaliteedi poolest.
Vaipade koostises mängib kandvat rolli Tiibeti kõrgmäestiku lammaste vill. Käsitsi kraasitud ja kedratud vill on üks vastupidavamaid maailmas, omades tänu kõrgemale rasvasisaldusele paremat kaitset mustuse vastu.
Villale sekundeerivad nõges ja siid, mis annavad vaibale iseloomuliku karakteri. Lõnga värvimiseks kasutatakse nii tänapäevaseid Šveitsi pigmente kui ka traditsioonilisi värvained nagu madar, indigo, tiibeti rabarber ja tiibeti pähkel.
Kõik vaibad on unikaalsed ja kootakse individuaalse kavandi alusel.
Mitmeid kuid kestval protsessil hoiab silma peal Label STEP, organisatsioon, mis jälgib ausa kaubanduse põhimõtetest kinni pidamist kokku seitsme Aasia riigi ja Maroko vaibatööstustes. Label STEP tagab, et kõik kudujad saavad ausa töö eest ausa palga, nende olmetingimused vastavad inimväärsele standardile ning tootmises kasutatavad tehnikad on keskkonna seisukohalt jätkusuutlikud.

Kiwumbi (“liivatorm”) 70% vill, 30% siid.

Lisainfo

Bränd

Disainer

WK villavaipade tooteleht

PDF 380 KB