X
  • No products in the list
X
  • No products in the list

Fauteuil Direction Pivotant

Disain: Jean Prouvé, 1951

Lisainfo

Bränd

Disainer

Bränd

Disainer

Kirjeldus

Hollandi moebränd G-Star Raw leidis enda jaoks väljendusviisi Jean Prouvé disainides – esemete kaudu, mis on range konstruktsiooniga, kuid siiski mingitmoodi luulelised.

Prouvé RAW nimeline kollektiivselt valminud mööblisari sai alguse 2011. aastal Vitra ja G-Star Raw koostööst. Sarjale nime andnud Jean Prouvé oli Prantsuse disainer, keda iseloomustas konstruktiivne loogika ja range ausate tööstuslike materjalide kasutus. See oli G-Star Raw teadlik otsus sisustada oma ruumid Jean Prouvé 70. aasta taguste disainidega, mis algselt sisustasid hoopis Prantsuse ettevõttete ja ülikoolide ruume. Koostöös Prouvé perekonnaga tõi Vitra need disainid üle tänasesse päeva ja kohandas need tänapäevaste vajadustega, värvide ja detailide üle otsustas G-Star Raw.

Valmisid ühe ja kahe inimese töölauad, konverentsilauad, kontoritoolid ja palju muud – kõik eksklusiivselt G-Star Raw kasutuseks. Uue Prouvé RAW Office Edition kontorimööbli sarjaga on need tehtud kättesaadavaks ka teistele soovijatele. Industriaalse maiguga sari kaunistab nüüd digitaalajastu kontoreid. Sari ja selle valgustuselemendid on erikollektsioonina saadaval 2016. aasta lõpuni.

Ühelt poolt on ilmselge, et Fauteuil Direction Pivotant töötool pärineb oma esteetika poolest teisest ajastust, ent teisalt ei mõju see mingil juhul vanamoodsalt või aegunult. See on tooli autori Jean Prouvé toodetele omane; tooli sünd jääb 1951. aastasse, ent arhitekti ja insenerina on selle kavandamisel lähtutud funktsionaalsusest ja pikaealisusest. Terasest nelikjalal asetsev töötool on õige kaldeasendi saavutamiseks reguleeritav istuja pikkuse ning kehakaalu järgi. Lisamugavust annab tavalisest pehmem istmepolsterdus.

Tooli viimistlusmaterjalid on kas tekstiil või nahk ning seda mitmes eri värvitoonis. Fauteuil Direction Pivotant töötool on saadaval nii nahk- kui ka kangaskattega ning sobib ideaalselt sarja ülejäänud toodetega.

Reguleerimismehhanismid:

– istme kõrgus

– lukustatav kiigemehhanism

Lisainfo

Bränd

Disainer

Tootesarja tutvustus

PDF 673 KB

CAD - DWG

ZIP 1 MB

CAD - SKP

ZIP 2 MB