X
  • No products in the list
X
  • No products in the list

Intera kodusalong on Disainiöö satelliit

Järjekordne Disainiöö leiab sel aastal aset 19. kuni 25. septembrini ja keskendub sel aastal rohemõtlemisele ja -olemisele. Intera kodusalong on ka sel aastal Disainiöö satelliidiks, keskendudes “rohelisusele” läbi säästlikult toodetud ja pika elukaarega toodete.

Intera kodusalong, Poordi 3

Kas “roheline” tähendab sisustusmaailmas vaid taaskasutatud ja taaskasutatavaid ning keskkonnasõbralikke materjale või peitub vastus mujal? Intera usub jäägitult rohelisse mõtlemisse ja meie salongides leiduvate kaubamärkide seas pole sellist, kes ökoloogilise jalajälje vähendamiseks materjale ei taaskasutaks – PET-plastikust pudelitest saab vilt tooli või vaheseina jaoks ning Vahemerest kokku korjatud plastprügist aiatool või lillepott. Ent keskkonnasõbralikul tootmisel ja tarbimisel on ka teine, tihti varju jääv külg – toote elutsükkel. Mida pikemalt sisustustooted meile väärtust pakkuda suudavad, seda “rohelisemad” me oma tarbimises oleme.

Jean Prouvé Standard Chair ja EM Table
Disainiklassikud: Jean Prouvé Standard Chair ja EM Table, disain aastast 1934 ja 1950.

Just toote elukaare pikkus on see, mis eristab tõeliselt suurepärast disaini keskpärasest. Hea disain on enamat kui õnnestunud välimus, hea disain tähendab kompromissitut kvaliteeti ja toote vastupidavust ajas muutuvatele trendidele ja harjumustele. Nii on näiteks iseõppinud multitalent Jean Prouvé 1934. aastast pärit Standard Chair asjakohane ka tänasel päeval ning California modernismi suurkujude Charles ja Ray Eames disainitud Lounge Chair tugitoole antakse edasi põlvest põlve.

Jaga postitust: