X
  • No products in the list
X
  • No products in the list

Walter Knoll vaibad

Inspireeritud Aafrikast, kootud Nepaalis

Aafrika on rikkalike kontrastide manner – näiliselt tühjale ja monotoonsele liivakõrbele on vastukaaluks märgalade värvikirev sagimine ning meie silmale piiritud tasandikud vahelduvad lumiste mäetippudega. Musta Mandri looduse vormi ja värvi mängud valguse ja varjudega on inspireerinud lugematul arvul eri kunstivormide viljelejaid. Nii ka tekstiilidisainer Helmut Scheufele, kelle koostööst Saksa luksusbrändiga Walter Knoll on sündinud vaibakollektsioon, milles elavad edasi Aafrika erinevad mustrid sebrade musta-valgetriibulisest düünide voogavate vormideni.

Walter Knoll Kilima
Vaip Kilima (mägi) suudab ühtaegu olla nii värvikirev kui soliidselt hillitsetud

Vaipade koostises mängib kandvat rolli Tiibeti kõrgmäestiku lammaste vill. Käsitsi kraasitud ja kedratud vill on üks vastupidavamaid maailmas, omades tänu kõrgemale rasvasisaldusele paremat kaitset mustuse vastu. Villale sekundeerivad nõges ja siid. Nõgesetaimede varred lahutatakse individuaalseteks kiududeks ja kedratakse käsitsi koos lisatud sillerdava Hiina siidiga. Saadud lõng annab vaibale iseloomuliku karakteri – näiliselt kaootilised valgusega mängivad värviaktsendid. Lõnga värvimiseks kasutatakse nii tänapäevaseid Šveitsi pigmente kui ka traditsioonilisi värvained nagu madar, indigo, tiibeti rabarber ja tiibeti pähkel.

Walter Knoll Safara

Kõik vaibad on unikaalsed ja kootakse tellija soovitud motiivi ja mõõtude põhjal valminud individuaalse kavandi alusel. Mitmeid kuid kestval protsessil hoiab silma peal organisatsioon nimega Label STEP, mis jälgib ausa kaubanduse põhimõtetest kinnipidamist kokku seitsme Aasia riigi ja Maroko vaibatööstustes. Label STEP tagab, et kõik kudujad saavad ausa töö eest õiglase palga, nende olmetingimused vastavad inimväärsele standardile ning tootmises kasutatavad tehnikad on keskkonna seisukohalt jätkusuutlikud.

Jaga postitust: