X
  • No products in the list
X
  • No products in the list

Aluminium Chair EA 124/125

Charles & Ray Eames, sari Aluminium Group (1958)

Lisainfo

Bränd

Disainer

Sertifikaadid

UL GREENGUARD Gold

Bränd

Sertifikaadid

Kirjeldus

Luksuslik lounge-tool EA 124 ja pink EA 125 on Charles ja Ray Eames kuulsa Aluminium Group toolisarja esimesed mudelid. Kahe voogava alumiiniumist küljekaare vahele on tõmmatud kangas või nahk, mida hoiavad pingul skulpturaalne seljatoe detail ja tooli minimalistlik jalg. Eameside ratsionaalsele disainile annavad luksusliku mõõtme tugitooli reguleeritav-lukustatav kiigemehhanism ja lopsakas peatoe padi.

Disainiikoon on sündinud praktilisest vajadusest – mootoritootja Cummins asutaja J. Irwin Miller tellis arhitekt Eero Saarinenilt endale 1953. aastal maja, kus sobiks võõrustada nii peresõpru kui riigipäid ja suurtööstureid. Kui maja 1957. aastal valmis, seisis sisekujunduse eest vastutav Alexander Girard dilemma ees – arhitektuurselt sobivat ja Girard kõrgetele standarditele vastavat terrassi- ja aiatooli.

Aasta hiljem oli lisaks terrassile sobivale lamamistoolile sündinud terve sari töö-, koosoleku- ja söögilaua sobivaid toole, mis sai esmalt ühiseks nimeks Indoor-Outdoor group. Nagu uudsete materjalidega ikka, selgus üsna pea, et terrassitoolil kasutatud innovatiivne ilmastikukindel kangas Saran polnud seda mitte ning
1959. aastast sai edaspidi vaid siseruumides kasutuseks mõeldud sarja nimeks Eames Aluminium Group.

 

Lisainfo

Bränd

Disainer

Sertifikaadid

UL GREENGUARD Gold

Aluminium Chairs tootesarja tutvustus

PDF 1 MB

CAD - DWG (tool)

ZIP 681 KB

CAD - SKP (tool)

ZIP 2 MB

CAD - DWG (jalatugi)

ZIP 318 KB

CAD - SKP (jalatugi)

ZIP 684 KB