Vitra 2020 uued aksessuaarid

13. - 19. jaanuarini Kölnis toimuval imm 2020 messil esitleb Vitra kollaaži kaasaegsest ja klassikalisest mööblist ja aksessuaaridest. Vitra Home Collection tooteportfelli täiendavad uudised Jasper Morrisoni ja reproduktsioonid Charles ja Ray Eamesi loomingust.

 

Jasper Morrison Cork Family

Jasper Morrison täiendab Cork Family multifunktsionaalsete laud-taburettide sarja uue vormiga ja toob sama meediumiga vaheldust ka Vitra kandikute kollektsiooni.

 

Charles ja Ray Eamesi rikkalikust varamust leiab 2020. aastal Vitra valikusse tee Ray Eamesi 1945. aasta disain Sea Things.
New Yorgi moodsa kunsti muuseumi korraldatud prinditud kangaste konkursile (The Competition for Printed Fabrics, 1946) esitatud võistlustöö taassünd täiendab tänavu kollektsiooni läbi kolme tootesarja: Classic Trays kandikud, pabersalvrätid ja Table Runner laudlinad.

 

Eames House Whale

Charles ja Ray Eames olid nii viljakad disainerid kui usinad kogujad, Eames House oli ja on koduks nii disainerite endi loomingule, rahvakunstile ja reisidelt, loodusest või lihtsalt igapäevaelus kohatud põnevatele esemetele.
Ray Eames kirjeldas protsessi ise nii: "Me ei kogunud kunagi midagi lihtsalt kollektsionääridena, vaid seepärast, et esemele oli midagi omane, mille tõttu tundus hea mõte seda vaadata."

Üks silmatorkavamaid sisustuselemente Eameside stuudios oli hiiglaslik, üle kahe meetri pikk puidust vaal. Tundmatu Põhja-Ameerika autori loodud taies leidis tee ka mitmete Eameside fotolavastustele, sealhulgas esimestele Lounge Chair'st tehtud kaadritele.

Tänane, umbes kolm korda vähendatud suurusega Eames House Whale lepapuidust reproduktsioon ja on käsitsi värvitud.

Eames House Whale

 

See veebileht kasutab küpsiseid