Chaise Tout Bois
Jean Prouvé, 1941

Chaise Tout Bois (eesti keeles "üleni puidust tool") on Prantsuse arhitekti ja disaineri Jean Prouvé ainus üleni puidust tool. Disainilt on tool sarnane Prouvé kuulsale Standard mudelile, ent Teise Maailmasõja nappides tingimustes vahetus tooli metallist raam puiduga. Prouvé mitmete prototüüpide seast on Vitra otsustanud taaselustadda 1941. aasta mudeli, mis paistab silma selle poolest, et tooli juures pole kasutatud ühtegi kruvi.
Tool on kahes variandis, naturaalse ja tumedaks peitsitud tammest viimistlusega, saadaval 2020. aasta suvest.


 

Moca
Jasper Morrison, 2020

Moca tool on jätk Briti disainer Jasper Morrisoni "super normal" lähenemisele - disainilt hillitsetud, kasulik ja keskkonnateadlikult vastutustundlik. Moca eri püüdle toolina uue ja revolutsioonilise poole, pigem on tegemist tuttavliku vormiga, mis koondab endas disaineri ja tootja kogemused. Tulemuseks on mugav, praktiline ja kauakestev tool, mis on ühtviisi omal kohal nii koduses interjööris kui avalikus ruumis.
Saadaval 2020. aasta suvest.


 

Citizen
Konstantin Grcic, 2020

Citizen tugitool Konstantin Grcic sulest on julgelt eristuv - tooli toruraamile jäigalt kinnituv seljatugi ja samast kolme trossiga riputatud iste, mis justkui jalgade kohal hõljuks, annavad kokku meelduvalt kiikuva istumiskogemuse.
Saadaval 2020. aasta sügisest.


 

Vases Découpage
Ronan & Erwan Bouroullec, 2020

Käsitsi maalitud savist vaasid Barre ("varras"), Feuille ("leht") ja Disque ("ketas") moodustavad kollektsiooni Vases Découpage.
Iga nurga alt erinevatena loovad vaasid poeetilisi kompositsioone, Ronan Bouroullec sõnadega: "kontrastsed värvid ja tasandid liituvad hapras tasakaalus ja moodustavad uue harmoona".
Saadaval 2020. aasta suvest.


 

 

Grand Relax
Antonio Citterio, 2019

Eelmisel aastal ilmavalgust näinud Grand Relax lounge tool oli kui Antonio Citterio austusavaldus naturaalsele nahale. Nüüd on loogilise jätkuna valikusse lisandumas naha ja kangaga kombineeritud mudelid.
Saadaval 2020. aasta suvest.


 

 

Mariposa
Edward Barber & Jay Osgerby, 2014/2020

Mariposa Corner mudel täiendab Edward Barberi ja Jay Osgerby diivaniperekonda suure, enam kui kolmemeetrise nurgadiivaniga.
Saadaval 2020. aasta sügisest.


 

 

Plywood Group LCW 75th Anniversary Edition
Charles & Ray Eames, 1945/1946

Tähistamaks Plywood Chair 75. sünnipäeva, esitleb Vitra piiratud 'LCW 75th anniversary edition' eriseeriat tumendatud pähkli ja mustaks toonitud saare kombinatsioonis.
Saadaval 2020. aasta lõpus.

 

See veebileht kasutab küpsiseid