Oludes, kus nii mõnigi meist avastab ennast kaugtööd tegemas, on Steelcase kokku pannud soovitused kuidas distantsilt töötamine enda jaoks toimima panna.
Aadressilt https://www.steelcase.com/eu-en/research/remote-work-making-distance-work/ leiab sarja artikleid, mis vaatlevad kodust töötamise või õppimise paremaid praktikaid ja jagavad soovitusi nii füüsilise ruumi kui koos töötamise viiside parandamiseks.
Alljärgnevalt mõned olulisemad punktid, mida kaugtöö puhul silmas pidada:
- Seadke piirid - endale, lähedastele, kolleegidele. Kodust töötades kipuvad era- ja tööelu põimuma ja selleks, et kaks maailma lootusetult sassi ei läheks, on vajalik, et nii perekond kui kolleegid mõistaks ühtviisi, millal on aeg üheks või teiseks.
- Suhelge kolleegidega regulaarselt nii helis kui pildis. Kaugtöö üks suuremaid väljakutseid on meeskonnatöö fookuse või efektiivsuse säilitamine ja oma oluline roll on siin ka sotsiaalsel lävimisel.
Miks me video eraldi välja toome? Uuring aastast 2014 väidab, et koguni 57% inimestest tegeleb telefoni(konverents)kõne ajal millegi kõrvalisega, sama number on videokonverentsi korral ainult 4%. Lisaks motiveerib videokõne hommikumantlit "päris" riiete vastu vahetama. - Muutke töö virtuaalselt nähtavaks. Ülesannete, nende edenemise ja tähtaegade ühele, kõikidele nähtavale digitaalsele töölauale panek lihtsustab inimeste nö. "ühel leheküljel" hoidmist.
- Vaadake kriitilise pilguga ruum üle - valdavalt pole kodused mööblilahendused mõeldud töötamiseks ja pikad tunnid diivanil või köögilaua taga võivad üsna pea tervisele mõju avaldama hakata. Kui eraldi kodukontori sisse seadmiseks ruumi pole, vaheta tihti töötamise kohta ja asendit.
Videokonverentsi pea pigem kõrvaklappidega, kui see mingil põhjusel ei sobi, vali pigem ruum, kus rohkem pehmet mööblit, vaipu ja kardinaid - nii segab kaja vähem.